Szkoła Tańca - East Side Dance Academy
background

SHE WAR SAW / spektakl Stefano Silvino i Secret Project

Zapraszamy na długo oczekiwany spektakl stworzony przez naszego instruktora i choreografa Stefano Silvino oraz tancerki Secret Project. Zaprezentują oni niezwykle poruszający, dojrzały i wyjątkowy spektakl taneczny.

Celem Secret Project jest stworzenie z tancerzy artystów i performerów. Proces, przez który przechodzą uczestnicy podczas trwania projektu zawiera ćwiczenia takie jak floorwork, partnering, improwizację. Gdy grupa stanie się wystarczająco silna, zaczyna pracować wspólnie nad tworzeniem spektaklu na zasadzie wykorzystania indywidualnych jakości każdego z uczestników.

Spektakl SHE WAR SAW oparty jest na procesie, który Warszawa przechodzi od czasów II Wojny Światowej. Niemalże całkowita odbudowa miasta w tak krótkim czasie pokazuje jak człowieczeństwo potrafi być silne wobec przeciwności losu. Nowoczesność w szalonym tempie zaczęła przykrywać historyczne miejsca, które utraciły swój urok przy szklanych gigantach. Warszawa ostatnimi czasy została dotknięta przez niesamowity, ale zarazem w pewnych kwestiach przerażający, rozwój – najbardziej widoczny w centrum miasta, które wciąż rozrasta się bez konkretnej wizji zakończenia powojennej rekonstrukcji.

—–

Przed rozpoczęciem głównego przedstawienia zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiego teaseru kobiecego projektu „Womanifesto” Ilony Bekier-Ekwa.

Womanifesto to pierwszy tego typu projekt na świecie stworzony przez kobietę dla kobiet. Łączy w sobie taniec, obcasy, jogę, ale też teatr, performance i filozofię. Womanifesto to opowieść o różnych odsłonach kobiecości. Nie ważny jest wiek, budowa ciała, charakter, siła fizyczna czy długość włosów. To opowieść o każdej kobiecie.

Spektakl opowiada prawdziwe historie, które napotkały uczestniczki w trakcie swojego życia. Kobiety Womanifesto znalazły w sobie odwagę, pokonały bariery, strach i lęki, aby podzielić się nimi z publicznością w bardzo intymnym i emocjonalnym przedstawieniu. Pokażą widzom prawdę, wrażliwość i siłę kobiecości. Spektakl jest tworzony przez kobiety, ale dedykowany kobietom i mężczyznom – każdy przeżyje tą artystyczną podróż w inny sposób, ale będzie w stanie odkryć coś dla siebie.
Tegorocznym finałem projektu jest występ na festiwalu artystycznym Danz Art Festival na Sycylii, na którym Womanifesto zaprezentuje pełen spektakl. 17 czerwca będziemy mieli przyjemność zobaczyć jego zapowiedź.

—–

Czas: poniedziałek, 17 czerwca 2019 o godz. 21.00
Miejsce: Teatr Imka, ul. Marii Konopnickiej 6 (niedaleko pl. Trzech Krzyży)
Bilety: goout.net

Ig: @secretprjct
Ig: @womanifesto_ibe

Możliwość komentowania została wyłączona.