Szkoła Tańca - East Side Dance Academy

WOMANIFESTO

Womanifesto to opowieść o kobietach, marzycielkach, o każdej z nas. Nie ważny jest wiek, budowa ciała, charakter czy długość włosów. Każda z nas jest wystarczająco dobra. Kobiety Womanifesto opowiadają swoje historie poprzez taniec i sztukę.

 

O projekcie

O projekcie

Womanifesto to projekt stworzony przez kobietę dla kobiet. Choreografka Ilona Bekier-Ekwa zainspirowana historiami kobiet, które poznała podczas swoich warsztatów, postanowiła stworzyć dla nich bezpieczną przestrzeń do rozwoju, do pracy nad emocjami i ciałem. Zebrała grupę kobiet z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami. Są to zarówno tancerki, aktorki jak i amatorki pasjonatki, które razem trenują przez cztery miesiące, przygotowując się do wspólnego występu na scenie odkrywają siebie na nowo. Mimo różnic wspierają się nawzajem, uczą się coraz większej świadomości swojego ciała i kobiecości. Wsparcie i wzajemny szacunek kobiet buduje w nich poczucie własnej wartości i pewności siebie. Scena jest dla nich manifestem prawdy, taniec najpiękniejszą formą dialogu

Spektakl opowiada prawdziwe historie, które napotkały uczestniczki w trakcie swojego życia. Kobiety Womanifesto dzięki wspólnej pracy znalazły w sobie odwagę, pokonały bariery, strach i lęki, aby podzielić się nimi z publicznością w bardzo intymnym i emocjonalnym przedstawieniu. Pokażą widzom prawdę, wrażliwość i siłę kobiecości. Spektakl jest tworzony przez kobiety, ale dedykowany kobietom i mężczyznom – każdy przeżyje tą artystyczną podróż w inny sposób i będzie w stanie odkryć cząstkę siebie.

Plan projektu:

 • stworzenie zamkniętej grupy Womanifesto
 • intensywny program treningowy łączący taniec i inne formy artystyczne
 • dodatkowo joga, medytacja, ćwiczenia oddechowe i motywacja do zadbania o swoje zdrowie
 • sesje zdjęciowe i nagrania teledysków
 • wszechstronny rozwój i przygotowanie do występów na scenie
 • High Heels – taniec na obcasach
 • spotkania motywacyjne oraz warsztaty rozwojowe
 • gościnne warsztaty z najlepszymi choreografkami, aktorkami oraz trenerkami wokalu
 • możliwy udział w innych projektach tanecznych i występach
 • występ w teatrze w Warszawie
 • występ podczas festiwalu Danz Art Festival na Sycylii
 • wyjazd do malowniczej miejscowości Ragusa na Sycylii oraz wspólne warsztaty taneczne

Tegorocznym finałem projektu jest występ na festiwalu artystycznym Danz Art Festival na Sycylii, na którym Womanifesto zaprezentuje niepowtarzalny spektakl.

Planujemy także wystąpić w Warszawie. Instytucje chętne, aby nas wesprzeć, prosimy o kontakt: [email protected]

Instagram

ILONA BEKIER-EKWA

ILONA BEKIER-EKWA

Ilona o sobie :

„Jestem tancerką, choreografką i nauczycielką. Prowadzę zajęcia dla kobiet już ok. 10 lat i wiem jak ważna jest dla nich sztuka, rozwój i pasja. Projekt Womanifesto, który jakiś czas temu zrodził się w mojej głowie, to sztuka, która nie ma gotowego scenariusza, ona cały czas powstaje. Sztuka tworzona jest przez kobiety na bazie wspólnych spotkań, rozmów i przeżyć. Jako zawodowa tancerka doświadczyłam już wzlotów i upadków, bezwzględności świata szołbiznesu, presji i rywalizacji, ciągłego oceniania i dążenia do idealnych wymiarów baletnicy. Kierując się doświadczeniem i intuicją, postanowiłam stworzyć projekt taneczny dla artystycznie uzdolnionych kobiet, w którym nie liczy się wiek, budowa ciała czy umiejętności, najważniejsza jest prawda. Taką bezpieczną przestrzeń dla tancerek, w której można spełniać swoje marzenia otrzymując wsparcie innych kobiet. Każda z nich jest na innym etapie życia, dzięki czemu mogą się od siebie dużo nauczyć. Uważam, że każda z nich ma w sobie coś intrygującego, wystarczy je odpowiednio poprowadzić. Celem tego procesu jest zainspirowanie kobiet do podróży w głąb siebie, pracy nad sobą czy samodoskonalenia, wewnętrznego uwolnienia, a dla niektórych bodźcem do zmiany, pokochania siebie i swojej kobiecości na nowo. Dla mnie największym prezentem jest móc obserwować jak się rozwijają, otwierają i z dnia na dzień stają się lepszą wersją siebie.
Zapraszam w niezwykłą taneczną podróż do świata kobiet.”

Ilona Bekier-Ekwa doświadczona i wszechstronna tancerka, choreografka i instruktorka tańca, a także nauczycielka jogi. Finalistka piątej edycji You Can Dance – Po Prostu Tańcz i choreograf późniejszych edycji tego programu. Na scenie i w telewizji występuje od dziecka, swoje pierwsze kroki stawiała w Teatrze Buffo i Roma. Następnie tańczyła u boku znanych wokalistek polskich i zagranicznych, współpracowała m.in. z Natalią Kukulską, Halinką Młynkowa, Justyną Steczkowską, Edytą Górniak, Dodą. Była głównym choreografem trzech edycji programu TVP2 „Bitwa Na Głosy”. Jej choreografie możecie oglądać w popularnych programach telewizyjnych, reklamach, teledyskach, koncertach i wielu artystycznych projektach. Prowadzi liczne warsztaty dla tancerzy m.in. w Institute of Arts Barcelona i Danz Art Festival na Sycylii. Tworzyła choreografie dla tancerzy w Pakistanie, Wietnamie, a także szkoliła się w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie i Kanadzie. Uczestniczyła w projekcie choreografki Beyonce – Dana Foglia. Ilona jest jedną z prekursorek zajęć High Heels w Polsce, prowadzi liczne warsztaty od 10 lat, a niedawno stworzyła swój program treningowy Heels Ritual łączący taniec na obcasach z jogą i podróżą w głąb siebie.

UCZESTNICZKI

UCZESTNICZKI