Szkoła Tańca - East Side Dance Academy
background

Spektakl Womanifesto

Womanifesto czyli sztuka przenikania.
O spektaklu Ilony Bekier-Ekwa nie da się opowiedzieć w kontekście jednowymiarowym, choć tak pozornie byłoby prościej – rola kobiety we współczesnym świecie –  i już mamy główny aspekt pod kontrolą. Otóż nie. To przedstawienie, za pomocą różnych środków przekazu, z których najistotniejszą formą jest taniec sięga do najgłębszych pokładów świadomości i podświadomości kobiecej (męskiej)…? – nie, po prostu ludzkiej.
Kilkudziesięcioosobowa grupa kreatorek tego spektaklu, pod czujnym okiem głównego architekta –  Ilony – funduje nam potężną dawkę emocji w postaci tańca, gestów, śpiewu, umiejętnie wkomponowanych monologów, a także dyskretnie pojawiającego się z offu odautorskiego komentarza. Mamy tu kalejdoskop zachowań i postaw uwarunkowanych narzucanymi wymaganiami i konwenansami współczesnego społeczeństwa zachodu, ale również w konfrontacji z kulturą dalekiego wschodu, Ameryki Południowej etc. W tym miejscu powinniśmy się zatrzymać: to właśnie jest moment przenikania się świata fizycznego, materialnego ze światem duchowym. Autorka spektaklu, w swojej koncepcji scenicznej balansuje pomiędzy rozdarciem psychicznym kobiety wobec stawianych jej oczekiwań cywilizacyjnych i społecznych, a jednocześnie wskazuje równowagę między tym co jest tu i teraz, a tym co nieuchwytne, transcendentalne.
Każdy przeżyje tę artystyczną podróż w inny sposób, każdy będzie też w stanie odkryć w niej jakąś cząstkę siebie. Nie ma dwóch takich samych spektakli Womanifesto, tak jak nie ma dwóch takich samych kobiet, a historia każdej z nich jest niepowtarzalna. Sztuka powstaje na bazie ich spotkań, rozmów i przeżyć. Razem z kobietami Womanifesto przekroczysz granice tego co konwencjonalne, odbędziesz podroż w głąb siebie – a to dopiero początek.
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie już 20 czerwca w teatrze Capitol w Warszawie!
Już od czwartku rozpocznie się sprzedaż biletów poprzez naszą stronę.
Nie może Cię tam zabraknąć, przyjdź i przeżyj to razem z nami!

Możliwość komentowania została wyłączona.